Jak sobie radzić z suchymi włosami?

Wiele kobiet pytanych o stan swoich włosów wspomina żartobliwie o tym, że są to nie tyle włosy, ile siano i puch. Rzeczywiście, problem suchych, zmęczonych włosów nie jest wcale rzadki. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie jesteśmy w stanie go rozwiązać.

Co sprawia, że włosy się przesuszają?

Jednym ze znaków rozpoznawczych włókien włosowych jest łatwość, z jaką można doprowadzić do ich uszkodzenia. Nie sprzyja im farbowanie i rozjaśnianie, szkodliwe mogą okazać się przy tym tak podstawowe zabiegi fryzjerskie, jak choćby suszenie oraz prostowanie. Naturalnie suche włosy to zazwyczaj włosy kręcone. Łatwo się łamią, plączą się, a ich rozczesanie zawsze jest wyzwaniem. Ciężko jest ułożyć z nich choćby prostą fryzurę i nawet ich regularne mycie nie nadaje im blasku.

Jak sobie radzić z suchymi włosami?

Fryzjerzy często zwracają uwagę na to, że włosy suche nie powinny być mylone z przesuszonymi. O ile przesuszenie jest wynikiem często wykonywanych zabiegów fryzjerskich i niewłaściwej pielęgnacji, o tyle suchość jest stanem naturalnym. Na szczęście, w obu przypadkach już niewielka zmiana nawyków pielęgnacyjnych może doprowadzić do korzystnych przeobrażeń.

Jak walczyć z suchymi włosami?

Pierwszym krokiem, na jaki należy zdecydować się walcząc z suchymi włosami, jest zmiana podejścia do ich osuszania. Całkowita rezygnacja z suszarki często nie jest możliwa. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nie zrezygnować z wykorzystywania w tym celu gorącego powietrza na rzecz zimnego nawiewu z dyfuzorem. Nie można też zapominać o tym, że suchym włosom nie służy ani prostownica, ani karbownica. Jeśli więc korzystanie z takiego urządzenia jest konieczne, wskazane jest sięganie przede wszystkim po te modele, które pochodzą z kolekcji najbardziej znanych producentów.

Właścicielki suchych włosów powinny też zrezygnować z ich samodzielnego farbowania i rozjaśniania na rzecz wizyt składanych w znanych zakładach fryzjerskich. Nie jest też najlepszym rozwiązaniem wiązanie takich włosów gumką, która łamie włosy uniemożliwiając wodzie i składnikom odżywczym dochodzenie do ich końcówek.

Źródło: https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/suche-wlosy-jak-nadac-im-blasku